Падна помирување: Соња Вуксановиќ му правела друштво на Лукас во Рим

Аца Лукас имаше настап на ромска венчавка во Рим, а во исто време во вечниот град беше и неговата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ и нивната деветгодишна ќерка Викторија.

Двајцата се сликаа во Рим и ги објавија фотографиите на Инстаграм.

Фолкерот беше специјален гостин на гламурозната ромска венчавка во Италија во понеделникот, а домаќините, наводно, му рекле дека може да носи со себе кого сака, бидејќи тие ќе ги понесат сите трошоци.

Вуксановиќ се решил наводно да ја земе Соња на патување и забава во луксузниот хотел „Валдорф Асторија“, каде ноќевањето чини 900 евра.

– Сите сме убедени дека Соња и Лукас се повторно заедно. Слушнавме дека дошол во Рим со неа, но не ја донесе на свадбата. Иако, тој пееше само еден час. За тоа време најверојатно престојувала во хотелот со Викторија. Еден колега ми рече дека ги видел заедно во италијански ресторан – вели пријател на Лукас, кој исто така беше на забава во Италија.

Аца и Соња се венчаа во 2010 година, а седум години подоцна решија да се разведат. Нивниот развод траеше цели две години и беше доста бурен, проследен со бројни скандали. Сепак, и по разводот, Лукас не криеше дека ја сака Соња повеќе од која било друга жена.

– Соња е љубовта на мојот живот, ја сакав најмногу, но раскинавме за да не се повреди никој од нас. Многу се расправавме, беше страшно – рече Лукас.

Лукас заработи 50.000 евра за еден час пеење на споменатата ромска венчавка во Рим. Покрај него, гостите ги забавуваа Цеца Ражнатовиќ, Јана Тодоровиќ, Адил Максутовиќ, Драган Којиќ Кеба и други.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*