Мараја Кери открива : „Сестра ми ме дрогираше и сакаше да ме продаде на макро“

Пејачката Мараја Кери важи за една од најуспешните, но и „најбезобразни“ дами на музичката сцена.


Кога дава автограми на некој настан, таа бара да го стори тоа седејќи, опкружена со цвеќиња, во нејзиниот дом секогаш има украсена новогодишна елка, а кога ќе настапи на некој настан, таа бара нејзината гардероба да биде исполнета со „мачиња, кутриња и шампањско“.

Сега таа напиша мемоари во кои открива дека тоа го прави затоа што порано немала ништо.
“Бевме сиромашни. Се селевме нон – стоп и моето детство беше обележано со расизам, насилство и дрога”, напиша Мараја.

Откри дека нејзините соученици ја малтретирале кога дознале дека нејзиниот татко е црн – „Ме заклучија во соба и ми врискаа во лицето дека сум црна“, но и дека се сеќава на секој удар од нејзиниот татко, брат, подоцна на партнерот на нејзината мајка кој и се заканувал со ловџиска пушка.

Сепак, најлошото што го доживеа го подготви нејзината сестра Алисон.

“Таа започна да се дрогира на 13 години, а на 15 веќе беше бремена. Се сеќавам кога се обиде да ме продаде на макро за да заработам пари за дрога. Имав 12 години, ми даде„ валиум “и ме остави “Тој се обиде да ме нападне во автомобилот, но случаен минувач ја виде таа сцена и ме спаси. Никогаш нема да го заборавам лицето на тој човек”, рече Мараја.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*