Дара Бубамара се снимаше додека вози 200 километри на час

Пејачката Дара Бубамара е општо познато дека е фанатик по брзите и бесни автомобили, но и по лудото возење. На социјалните мрежи таа овој пат сподели како вози на автопат и го крши законот.

Имено јасно се гледа дека пејачката на видеото вози и до 200 километри на час, но тука не застанува, па крајната брзина која ја сними беше 206 километри на час.

Иако не ја навела локацијата, фановите веднаш започнаа загрижено да ја напаѓаат бидејќи таа ем си го загрозувала својот живот ем можела да плати висока казна поради кршење на законите.

Инаку пејачката зад воланот поседува „Мерцедес“ кој го купила кон крајот на 2019 година и истиот е во вредност околу 150 илјади евра.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*