(Видео) Јелена Карлеуша тврди дека Американски пејачки ја копираат!

Од време на време се појавува по некоја јавна личност од САД за која Јелена Карлеуша тврди дека пронашла инспирација во неа.

Овој пат, на нејзин тапет се најде Доја Кет. Американската раперка и пејачка неодамна објави спот за една песна, а костумот кој го носеше е сличен на тој на Карлеуша пред две години.

Освен тоа, Доја слично игра како Јелена, но се тоа трае вкупно четири секунди, па мали се шансите менаџментот на американската ѕвезда да пронашол инспирација во српската пејачка.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*