Сека Алексиќ славеше 10 години од бракот

Српската фолк пејачка Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко Пиjкиќ прославија десет години брак.

Еден од најхармоничните парови на сцената, кој има два сина, Јаков и Јован, се пофали со мал јубилеј на Инстаграм.

„Само што започнавме“, напиша Сека со заедничка фотографија, а потоа ја покажа подарокот што го доби од нејзиниот сопруг.

Вељко уште еднаш покажа дека е голем џентлмен, па на својата сопруга и подари скапоцен златен прстен за годишнината, а таа подоцна се пофали со огромен букет цвеќе.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*