Зошто Северина не смее да објавува фотографии од нејзиниот син?!

Северина Којиќ му посака среќен почеток на учебната година на својот син Александар на Инстаграм со неговиот цртеж, но и со изјавата дека не може, како и сите други мајки, да ја објави неговата фотографија.

„Среќно на сите родители и да бидеме трпеливи… Ние сме сега 3-то одделение! Не можам да ја споделам фотографијата на мојот син како и сите други мајки, но можам да го споделам неговиот цртеж, со кој сум многу горда. Среќно, љубов на мајка“, напиша Северина под објавата.

Нејзините следбеници ја поддржале во коментарите.

„Среќно нека ви е“, „Вашата љубов сепак ќе победи“, „Прекрасен цртеж е. Среќно “, се дел од коментарите.

Северина го загуби старателството над синот Александар на крајот на минатата година. Судијата донесе привремена мерка според која детето ќе живее со таткото, а мајката може да поминува со него двапати неделно и секој втор викенд.

Во август 2019 година, Општинскиот суд во Загреб донесе привремена мерка што ја спречува Северина да објавува фотографии од Александар на социјалните мрежи.

Северина неколку пати досега објавуваше фотографии со нејзиниот син, но сега сите се отстранети од нејзиниот профил.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*