Спасен Силјаноски : Најголемата награда е поддршката од публиката

September 8, 2020 Martin Petrevski 0

“Најголемата награда за еден пејач е поддршката од публиката.”-ова го истакна познатиот пејач Спасен Силјаноски при гостувањето во емисијата “Наша сцена”. Најбараниот фолк пејач Спасен […]

(ФОТО+ВИДЕО) Сузана Гавазова со уникатна честитка за Денот на Независноста на Македонија

September 8, 2020 Martin Petrevski 0

По повод Денот на независноста на Република Македонија, 8 Септември, една од најпознатите фолк пејачки во Македонија Сузана Гавазова, направи специјална фотосесија, а празникот покрај […]