Лепа Брена прво му посветила песна на бившиот

Лепа Брена во осумдесеттите години беше во врска со поранешниот пратеник и претседател на Комисијата за култура и информации, Мирко Крлиќ.

Сепак, некои медиуми дошле до повеќе детали во врска со оваа врска, а според изворите, пејачката нему му ја посветила песната „Мики, Миќо“.

Како што е наведено, пејачот и композитор Зоран Василиќ знаел за неа и за Мирко, напишал песна и и предложил на Брена да ја слушне. Наводно била воодушевена од стиховите и ритамот на првото слушање и веднаш решила да ја пее песната и да се пријави на Евровизија со неа.

Песната брзо стана хит, а се уште се слуша денес и трае повеќе од нивната врска затоа што брена го напушти за да биде со сегашниот сопруг Боба.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*