Туше и “Профа бенд” направија карантинска преработка на хитот “Врати ми се”

August 6, 2020 Jasna Stojanoska 0

Познатиот фолк пејач Благојче Стојановски Туше во изминатите неколку месеци за време на карантинскиот период и пандемијата од коронавирусот имаше пракса секоја вечер да објавува […]

ОБОЖАВАТЕЛКА КОН АДЕЛ: КАКО ДА МУ ОБЈАСНАМ НА МОЕТО ДЕТЕ ДЕКА НЕ ЛИЧИШ НА СЕБЕ?

August 6, 2020 Jasna Stojanoska 0

Една од најпознатите пејачки во светот, англиската пејачка Адел во последните неколку месеци ослабе повеќе од 50 килограми и денеска изгледа навистина непрепознатливо, а тоа […]