Цеца и Ана Бекута се огласија по написите дека земале финасиска помош од државата поради короната

Во одредени српски медиуми се појавија написи  кои естрадни уметници земале финансика помош од државата поради пандемијата со коронавирусот.

Меѓу списокот на пејачи кои три месеци добивале по 250 евра од државата се најдоа Ана Бекута, Цеца Ражнатовиќ, Неда Украден, Лепа Брена….

По тој се огласија и Ана Бекута и Цеца Ражнатовиќ кои ги демантираа овие пишувања.

„Шокирана сум што се објавени вакви податоци пред претходно да бидам пршана за коментар. Како прво, никогаш не сум земала помош од државата, ни денар. Како второ, сметам дека таа помош им е потребна на луѓето на кој им е нарушен семејниот буџер поради ситуацијата. Ова го правам за да ставам точка на лагите и измислиците кои се пласираат пред претходно да се проверат“ изјави Цеца.

И Ана истакна дека не земала ни динар, туку дека се’ стекнала сама.

„Морам да признам дека ништо немам земено од државата. Па ни тие 90 000 динари. Потенцирам дека се’ стекнав сама и никогаш немам земено ни денар. Тие пари ги оставив на луѓето на кои им се потребни“ изјави Бекута.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*