Кој би рекол дека има 41 годинa: Антонија Шола изгледа како девојка

Тешко е да се поверува дека Антонија Шола на 5 јуни годинава го прослави својот 41 роденден.

Хрватската пејачка ни е најпозната по улогата во хит-серијата „Забранета љубов“, а ја испеа и песната „Волим осмех твој“ заедно со Тоше Проески, таа исто така беше негов текстописец на голем број од песните кои до ден денешен се големи хитови.

Многупати пишуваме за ѕвезди од светски калибар како воопшто не личат за годините коишто ги имаат, а ги забораваме нашите балкански ѕвезди.

Антонија е типичен пример за некој чиј лик воопшто не одговара на годините, а фотките се најдобриот доказ за тоа.

Тешко е да се поверува дека оваа девојка има 41 години, нели?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*