Новата викендичка на Џенифер Лопез вреди 1,4 милион долари

Како што пренесуваат американските медиуми, Џенифер Лопез и нејзиното момче се сопственици на викендичка вредна 1,4 милиони долари.

Викендичката се наоѓа во предградието Енсин во долината Сан Фернандо.

Станува збор за куќа од 200 квадрати, има три спални соби и две бањи. Колибата е изградена во 1948 година и неодамна е реновирана.

Интересно е што викендичката нема ходник, туку веднаш се влегува во просторијата која е спој на дневната соба и трепезаријата.

Оваа колиба има просторија неменета за облека односно „walk in“ гардеробер.

Еве како изгледа новата викендичка на Џенифер Лопез.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*