Љубовните јадови најдобра диета за Милица Тодоровиќ

Милица Тодоровиќ е една од оние јавни личности која има различни физички трансформации.

Додека беше тинејџерка, па дури и малку подоцна, таа имаше одлична фигура, а папараците кои ја „фатија“ на плажите не можеа да најдат никакви забелешки за неа.

Сепак, без разлика дали возраста, стресот, љубовните јадови или комбинацијата од тоа, ја наведоа Милица да варира во тежина.

Додека беше во врска со актерот Петар Стругар, видливо доби повеќе килограми, но велеше дека не и пречи. Сепак, како што обично се случува кога врската е раскината, Милица преврте нов лист, кој може да се види на нејзината фигура.

Таа на својот Инстаграм објави неколку фотографии од прослава, каде што беше заедно со колешката и пријателка Славица Чуктераш, а од приложеното де гледа дека ослабела.


Во таа пригода, пејачката носеше маица и фармерки, но половината и колковите изгледаа значително намалени за разлика од претходно.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*