Еминем е горд на својата ќерка Хајли

Иако15 пати ја има добиено наградата „Греми“ за неговите достигнувања, американскиот рапер Еминем (47) сепак смета дека најголемото достигнување е дека добро ги одгледал своите деца. Во шоуто на Мајк Тајсон (53), „Speaking on Hotboxin“, тој рече дека е исклучително горд на својата ќерка Хајли Џејд Скот (24).

– Нема деца. Само дечко. И добро и оди. Таа ме направи навистина горд – рече раперот, кој е среќен што неговата ќерка прво реши да работи на себе, а потоа да основа семејство. Хејли има диплома за психологија од Државниот универзитет во Мичиген со високи оценки. Таа, исто така, на студиите го запознала своето момче, Еван Меклинток.

Еминем не може да верува дека малото девојче, кое го доби со својата поранешна сопруга Ким Скот (45), пораснало толку брзо. Иако Хејли е неговото единствено дете, тој исто така помогнал да се одгледаат неговите две внуки.

– Имам внука која за која помогнав во нејзиното одгледување и таа е исто така како ќерка за мене, има 26 години. Покрај тоа, имам помлада внука која моментално има 17 години, рече тој.

Тој верува дека е важно да ги одгледате децата да останат „со нозете на земја“.

– Важно е децата да бидат приземни, ова е многу важно. Луѓето мислат дека многу пари можат да ви купат среќа, но ова е апсолутна лага, тврди музичарот.

Тој е среќен што неговата ќерка не се „распрснува“ со пари како многу нејзини врсници. Според странските медиуми, Еминем се борел за себе во детството и сфатил дека среќата не може да се купи со пари.

– Како дете, никогаш не се чувствував доволно добро, без оглед што правам. Тоа е психолошка работа за секој што се чувствува бескорисен на овој свет. Треба да бидете во ред, внатре, инаку сите пари на светот не ви значат ништо, заклучи Еминем.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*