(ВИДЕО) Ивана Наумова и Брависимо бенд со заедничка изведба од карантин

April 17, 2020 Jasna Stojanoska 0

Деновите во изолација за македонските музичари поминуваат навистина забавно и се разбира, со убава песна. Во рубриката #карантиндома разговараме со младата пејачка Ивана Наумова. Таа […]

No Image

Прекрасна карантинска изведба: Калиопи, Кеба и Северина ја пеат “БИТОЛА, МОЈ РОДЕН КРАЈ”

April 12, 2020 Jasna Stojanoska 0

Северина и нејзиниот свекор Кеба, ја поздравија Македонија и сите обожаватели на Калиопи со македонскиот безвременски хит „Битола мој роден крај“. „Вака беше синоќа на […]