Ѓорѓе Давид: „Многу познати кријат дека се заразени“

Пејачот Ѓорѓе Давид е еден од пејачите кој е заразен од коронавирус и се наоѓа во болница.

Тој преку својот „Инстаграм“ потврди дека има Ковид19  и апелираше до луѓето да се чуваат. Ѓорѓе изненади со изјавата дека многу познати се заразени од коронавирусот, но кријат од јавноста.

„Многу познати кријат дека се заразени, а лежат со мене во болница“ наводно изјавил пејачот, пишува „Ало.рс“.

Исто така неодамна се појавија вести дека Ивана Петерс да се тестира на корона бидејќи на почетокот на март имала контакт со рокерот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*