Карлеуша од карантин објави жешко видео за својата нова песна

Јелена Карлеуша најави и објави тизер за својата нова песна која ја сними со најпознатиот бразилски транвестит Пабло Витар.

Станува збор за песната „La Bomba“, во која Јелена ќе пее на странски јазик.

Само неколку часа по објавата, таа на својот Инстаграм објави и видео како игра на тераса со оваа нумера и ги повикува колешките, меѓу кои и Кристина Кија Коцкар, Милица Павловиќ, Рада Манојловиќ, Дара Бубамара и многу други, да покажат како играат на оваа песна.

View this post on Instagram

Quarantine crisis 🤷🏼‍♀️La Bomba challenge! Let me see you! My favorite La Bombas are @bekvalceva @senoritamilica @sofijamilo @rozgajelenaofficial @nikolijaofficial @radamanojlovic @senida_h @lilkimthequeenbee @sf__fashion__style @darabubamara_official @pabllovittar @jessicarich @trinarockstarr @kijakockar @milicatodorovicofficial @ivana_boom_nikolic @ksenia.knezevic @thalia @dragana_mirkovic @editaaradinovic @miraskoric_official @severina @iamalonzoarnold @indy_ara_indira @stanijadobrojevic @ljupkastevic @luna_djogani @masastudiokristal @dakicjovana @sanjalilwolf @katarina_zivkovic_official @anakokicmusic @sanjavukobrat @miaborisavljevic @anasevicofficial @teodoradzehverovic 💣💣💣💣💣💣💣💣💣💣💣💣 #quarantine #quarantinelife #labombachallenge

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*