ПОТВРДЕНО: Ѓорѓе Давид позитивен е на КОВИД-19

Ѓорѓе Давид потврди дека е позитивен на корона вирус. Тој ја извести јавноста преку социјалните мрежи и доби бројни пораки со поддршка од неговите фанови.

Рок-пејачот Ѓорѓе Давид, кој се огласи на Инстаграм известувајќи ги своите следбеници дека три дена лежи во болница поради воспаление на белите дробови потврди дека е позитивен на коронавирусот.

-За жал… само што ми потврдија дека го имам КОВИД-19! Не сфаќам… очаен сум. Вирусот ќе помине. Но… болниваца! Пекол! Како да си во затвор! Во војска! Луѓе… чувајте се. Ве молам!“,-порача популарниот член на жири-комисијата на „Ѕвездите на Гранд“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*