Пинк во алкохолизирана состојба ја потстрижи косата

Дека на никому не му е лесно за време на пандемијата од коронавирусот, на својот Инстаграм потврди и познатата пејачка Пинк.

Во видеото кое го сподели во живо со своите следачи, ја прикажа својата нова фризура која ја направила сама, во алкохолизирана состојба, а признала дека за време на изолацијата пиењето го претворила во спорт.

„Кога пијам, ми доаѓаат одлични идеи. Така синоќа ми падна на памет дека сама би можела да се шишам“, рекла Пинк, а потоа ја покажала својата нова фризура која морала да ја прекрие со капа, бидејќи резултатот е токму таков каков што очекувавте.

На некои делови воопшто нема коса, додека на други има густи прамено, но се чини дека добро се носи со тоа бидејќи де пошегувала дека мисли дека изгледа „многу добро“.

View this post on Instagram

Quarantine diaries

A post shared by P!NK (@pink) on

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*