Сузана Гавазова порача : “Бидете силни, сега само песна може да не обедини”

Фолк пејачката Сузана Гавазова преку својот ФБ профил со песна им порача на своите фанови дека во овие моменти само песна може да не обедини.

Коронавирусот или „Ковид 19“ ни стави „кочница“ на секојдневниот живот, обврски, навики, активности. Брзината со која се шири вирусот предизвика да го ставиме секојдневието на пауза и малку да му дадеме одишка на пребрзото темпо на живеење.  Во исто време и не освести, не разбуди да ги цениме вистинските вредности, да имаме повеќе време за себе и своите најмили.

Голем број од македонските јавни личности се придржуваат кон препораките и апелираат до граѓаните да ги почитуваат. Имено, естрадните уметници ги откажаа и своите настапи  во државата и регионот, а многумина од нив се наоѓаат во своите домови.

Тие често знаат да се јават преку социјалните мрежи и на своите фанови да им покажат како го поминуваат времето, а пејачите знаат да се приклучат лајв и да поразговараат со своите фанови, да запеат и слично.

Една од најпознатите фолк пејачки на македонската естрада Сузана Гавазова, на своите фанови преку песна им порача “Бидете силни, сега само песна може да не обедини” !

 

Bidete silni..sega samo pesna moze da ne obedini.

Gepostet von Suzana Gavazova am Montag, 23. März 2020

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*