САНИ СРУШИ РЕКОРДИ ВО КАНАДА

February 3, 2020 Jasna Stojanoska 0

Една од најпопуларните пејачки на македонската фолк естрада, Сани, сруши рекорди на посетеност во Канада. За нејзиниот концерт биле продадени околу 750 влезници што е […]

СЕНИДА НЕМА ДА ОДИ НА ЕВРОСОНГ

February 3, 2020 Jasna Stojanoska 0

Сенида нема да ја претставува Словенија на Евросонг во Ротердам, иако се зборуваше дека пејачката на хитовите „Бело“, „Мускули“ и „Слаѓана“, ќе настапи годинава. Таа […]