Луна Џогани со скандал на МАС наградите

Луна Ѓогани направи скандал со наградите МАC бидејќи ја изгубила скапата крзнена бунда. Се чини дека новопечената пејачка од многу возбуда почнала да заборава и да ги губи своите работи.

На церемонијата, Луна се расположи, а тоа траеше сè додека не се врати во бекстејџ. Потоа сфати дека и недостасува бундата за која ја платила скапо.

– Луна дојде на МАC со пријателите и менаџерoт, а пред влезот на едeн од нив им ја дала бундата за да ја чува безбедна додека таа се сликаше на црвениот тепих и даваше интервјуа. Соработникот што го чуваше нејзината скапа бунда во еден момент пријде и рече дека мора да оди и ја остави јакната во бекстејџ. Кога го напуштила местото за интервјуа, Луна ја зеде бундата и ја наметна, но додека луѓето се приближуваа кон неа да се фотографираат, случајно ја спушти некаде. После половина час, кога сфати дека ја нема, почна да се буни – започна извор кој бил присутен во текот на оваа непријатна сцена, додавајќи:

– Почна да вика, и постојано велеше дека некој ја украл, и дека ќе открие кој го сторил тоа. Пријател пријде и се обиде да ја смири, а некои од присутните влегоа во акција да бараат. После десет минути барање зад сцената, тие успеаја да ја најдат. Луна подоцна се извини за непријатностите и сцените што ги направи и рече дека е нервозна, како и дека е бундата ја купила од првите заработени пари – вели изворот за српски Курир.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*