Марјан Коцев за ИН ТВ : Време е за снимање нови песни под итно

После бројните ангажмани кои ги имаше во минатата година, Марјан Коцев открива дека во периодот кој следи ќе се посвети на подготовката на новите песни.

Бројни ангажмани, свирки и обврски изминатиот период за еден од најпознатите фолк пејачи во земјава, Марјан Коцев. После неговиот бурен период, тој во неодамнешното интервју за ИН ТВ, вели дека е време за снимање на нов материјал.

-Летото спремав нешто, но толку и не можам многу да се пофалам. Имав бројни обврски, свирки, но и многу гости кои ми дојдоа од целиот свет. Така да, летото едноставно така ми помина. Сега периодов ќе го искористам  за малку забрзано се поработи и мора да се сними нешто ново под итно. Една песна снимив и настапив на Тумба фест во Куманово, тоа беше во септември, а за оние кои што не знаат овој фестивал е од хумористично-сатиричен карактер. Песната има наслов Европска унија бидејќи тоа е сега актуелно, Европа. Убава песна, весела, смешна, но треба уште да се снима, има многу за работа.-истакна Коцев, за гледачите на ИН ТВ.

Кога станува збор за неговите настапи, Марјан вели дека нема слободен викенд, а покрај во земјава, тој често патува и во Шведска, Данска, Германија, Швајцарија кај нашите македонци.

Инаку, познатиот фолкер, минатата година одбележа јубиле од 25 години постоење на македонската сцена.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*