Ташко Каранфиловски : Со нашинците во Австралија се чувствувам како прав македонец

January 30, 2020 Jasna Stojanoska 0

Младиот пејач Ташко Каранфиловски, за естрадниот магазин раскажува околу досегашните концерти, но и импресии од првата турнеја за него во далечната Австралија. Тој вели дека […]

Фановите удрија по Гвен Стефани

January 29, 2020 Jasna Stojanoska 0

Пејачката Гвен Стефани заедно со сопругот се појави на доделување на „Греми наградите“, а во беж комбинацијата изгледаше беспрекорно. Меѓутоа, нејзините фанови забележаа огромна промена […]