Откажан концертот на Енрике Иглесијас во Загреб, организаторот избегал со милион евра

November 22, 2019 Jasna Stojanoska 0

Планетарно популарниот музичар Енрике Иглесијас требаше да одржи концерт во Загреб на почетокот на декември, меѓутоа како што пишуваат странските медиуми, концертот е откажан поради […]

Влатко Миладиноски ќе одмори од патувањата, периодов ќе се фокусира на ангажманите во земјава

November 22, 2019 Jasna Stojanoska 0

Годинава имаше бројни настапи надвор од нашата земја. Влатко Миладиноски вели дека периодов ќе одмори од патувањата и ќе се фокусира на неговите ангажмани во […]