Во српските медиуми се појави вест дека Сања Малетиќ е пронајдена мртва, пејачката веднаш реагираше

November 13, 2019 Jasna Stojanoska 0

Еден српски портал објави вест дека српската фолкерка Сања Малетиќ е пронајдена мртва. Пејачката на својот профил сподели принтскрин од веста во која пишуваат и […]

СЕКОЈА ЧЕСТ : Македонците во Швајцарија со хуманитарна забава за помош на лица од Македонија

November 13, 2019 Jasna Stojanoska 0

Голема хуманитарна забава во Швајцарија, организира Македонското друштво „Пирок“. Насобраните парични средства ќе се донираат на повеќе лица од различни краеви на Македонија. Членовите на Македонското […]