УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Владо Дојчиноски среде ноември скокна во Охридско езеро – Ѓоко Јовиќ пренесуваше во живо

November 12, 2019 Jasna Stojanoska 0

Еден од најпознатите и најуспешни глумци на нашето поднебје, познат по мега-проектот со кој израснаа генерации, „Македонски Народни Приказни“, Владо Дојчиноски среде ноември скокна во […]

Успешно издание на “Македонски Фестивал на храната” во Мелбурн : Фестивалот поддржан од голем број спонзори

November 12, 2019 Jasna Stojanoska 0

На 27-ми октомври успешно беше реализирано уште едно издание на Македонскиот фстивал на храна, кој се одржува традиционално, оваа година по осми пат. По осми […]

„Километри“ на Лозано украдена од косовски пејач

November 12, 2019 Jasna Stojanoska 0

Косовскиот пејач Кораб Шаќири ја украл музиката од песната „Километри“, еден од најголемите хитови на популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано. Шаќири со песната на композиторите Лазар и Магдалена Цветковски се натпреварувал на најреномираниот […]