Погледнете го спотот од Игор Андреевски за песната “Спомени”

Дали го погледнавте и дали ви се допадна спотот од Игор Андреевски за песната “Спомени” ?!

Игор Андреевски го промовираше првиот спот за неговата авторска песна која носи наслов “Спомени”. Во видеото се прикажани убавините на Маврово и Галичник, а спотот го изработи ИН Продукција.

Инаку, Андреевски зад себе има уште четири авторски песни, како и неколку преработки на стари македонски песни. Во следниот период најавува комплетирање на неговиот прв албум.

Во продолжение погледнете го видеото !

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*