Успешно издание на “Македонски Фестивал на храната” во Мелбурн : Фестивалот поддржан од голем број спонзори

November 12, 2019 Jasna Stojanoska 0

На 27-ми октомври успешно беше реализирано уште едно издание на Македонскиот фстивал на храна, кој се одржува традиционално, оваа година по осми пат. По осми […]

„Километри“ на Лозано украдена од косовски пејач

November 12, 2019 Jasna Stojanoska 0

Косовскиот пејач Кораб Шаќири ја украл музиката од песната „Километри“, еден од најголемите хитови на популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано. Шаќири со песната на композиторите Лазар и Магдалена Цветковски се натпреварувал на најреномираниот […]

Поранешниот на Розга со мистериозната убавица ја изведе една од најубавите љубовни балади

November 11, 2019 Jasna Stojanoska 0

Поранешниот свршеник на Јелена Розга, Стјепан Хаусер овие денови на својот Јутјуб канал објави видео на кое тој и  неговата девојка, Италијанката Бенедетте Карета ја […]