Погледнете ја “Анѓа од Галичник”

Дали го погледнавте и дали ви се допадна новиот видео запис од Дарко Стојаноски за песната “Анѓа од Галичник” ?!

Деновиве Дарко Стојаноски промовираше два видео записи. Еден од нив е за песната “Анѓа од Галичник”, а како што кажува и самиот наслов во песната станува збор за убава девојка која што е од Галичник. Видеото е во соработка со ИН Продукција.

Инаку, Дарко периодов се подготвува и за големата Австралиска турнеја, каде што ќе настапува заедно со неговиот колега Спасен Силјаноски.

Во продолжение погледнете го видеото !

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*