Падна авионот на Пинк

Приватниот авион на ѕвездата Алесија Бет Мур, позната како Пинк, се сруши при слетување на данскиот аеродром Аархус.

Во авионот биле четворица американски државјани, двајца Австралијанци, еден британски државјанин и пилоти од Германија, Австрија и германска стјуардеса.

Според информациите, во авионот избил пожар неколку минути пред слетувањето, но благодарение на брзата реакција на пилотите, ниту еден од патниците не бил повреден.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*