Беквалац колабирала во Црна Гора

Српската пејачка Наташа Беквалац доживеа драма во Црна Гора. Таа колабрираше на полседниот настап и заврши на инфузија, вели нејзин близок пријател за српските медиуми. Беквалац веќе некое време пати од воспаление на грлото. Ова и претставува сериозен здравствен проблем. Има силни главоболки и ќе почне да оди на терапија.

Имаше неколку настапи без пауза. Последниот концерт ѝ беше фантастичен, но на крајот колабираше и заврши на инфузија, вели пријател на пејачката.

По примената инфузија, лекарите ја советувале да мирува неколку дена. И кажале дека мора да ја сними главата и да направи анализа на крвта. Наташа потоа се врати во Белград каде сега планира да остане подолго време. Лабораториските аналици ги чека во моментов во Нови Сад, објаснува нејзиниот пријател.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*