Адријана Лима во врска со турски милијардер

Супермоделката Адријана Лима (38) по неуспешниот брак со српскиот кошаркар Марко Јариќ (40) повторно  љуби. Таа беше снимена на Миконос во друштво на турскиот бизнисмен Емир Ујар (37).

Бизнисменот е познат како голем заводник во светот на „богатите и познатите”.

фотографијата на која Адријана и Емир се држат за раце беше објавена на социјалните мрежи и предизвика бројни коментари.

Емир е потпретседател на мултимилионска компанија. Се школувал во Германија, а мастер завршил во Америка. Економистот поседува голем број компании од областа на туризмот и нафтената индустрија, но исто така и голем број скапи недвижности.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*