Премиерно ! Новиот спот од Елена Јовческа и Далибор Ѓошиќ

Дали го погледнавте и дали ви се допадна спотот за дуетската песна од Елена Јовческа и Далибор Даки Ѓошиќ?

Познатата фолк пејачка Елена Јовческа и пејачот со извонреден глас, Далибор Даки Ѓошиќ, го промовираа спотот за првата заедничка песна која носи наслов Љубовта не родила. Спотот се снимаше на неколку локации во селото Прибилци, а го изработи ИН Продукција. За периодот кој следува тие најавуваат и нови дуетски песни, но и заеднички настапи и патувања надвор од земјава.

Во продолжение погледнете го видеото и уживајте во прекрасната дует песна на Елена и Далибор !

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*