Драган Матески се повеќе се јавува како текстописец на новите македонски песни

June 7, 2019 Vesna Bastovanska 0

Последниов период во макдеонската музичка текстописечка ризница се повеќе се вбројува и Драган Матески. Гостиварчанец кој долги години е член на групата “Фаворити” но се […]

„Макфест“ ги обвини навивачите на „Вардар“ за сквернавење на познатиот евергрин

June 7, 2019 Jasna Stojanoska 0

Безвременскиот хит на сестрите Маријана и Росана „Признавам“ која беше изведена на фестивалот за забавни мелодии „Макфест” во 1988-ма година, деновиве е повторно актуелен, но […]