Моќен настап на Тамара

Во втората полуфинална вечер на песната на Евровизија која се оддржува во Тел Авив, Израел нашата Тамара настапи како 17.

Тамара моќно и беспрекорно ја изведе Proud.

За влез во финалето на Евросонг се борат Ерменија, Ирска, Молдавија, Швајцарија, Литаванија, Романија, Данска, Шведска, Австрија, Хрватска, Малта, Латвија, Русија, Албанија, Норвешка,Холандија, Македонија и Азербејџан.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*