БИЛЕТИТЕ ЗА ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА ЧИНАТ 1.000 ЕВРА

Второто полуфинале на Евросонг ќе се одржи вечерва во Тел Авив, каде на публиката ќе и се претстават 17 земји. Од нив ќе поминат 10 во големото финале кое ќе се одржи во сабота.

На финалната вечер учество ќе земат најдобрите 20 земји кои што ќе се борат за прво место, а цела Македонија го исчекува настапот на Тамара и и прогнозира директен пласман меѓу најдобрите.

Инаку, фестивалот кој што годинава се одржува во Тел Авив е еден од најскапите досега. Како што пишува српски „Блиц“, само влезницата за финалето во сабота чини илјада евра, а ниту храната не е ефтина.

Имено, за еден обичен оброк, односно сендвич и сок треба да се издвојат околу 30 евра, а доколку седнете во ресторан сметката за да ручате сметката минимум изнесува 100 евра.

 

PREPORACANO VIDEO

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*