Љубовницата на Шабан Шаулиќ ексклузивно: „15 години бев со него, имам право на наследство“

May 6, 2019 Vesna Bastovanska 0

Ивона Неговановиќ Цуца специјално за магазинот „Свет“ открива детали за кои никогаш нема зборувано досега. Пејачката го запознала покојниот фолк-пејач Шабан Шаулиќ кога имала пред 15 години, кога […]