Мадона ќе пее на “Евросонг” во Израел

Израелските медиуми откриja дека кралицата на поп музиката Мадона (60) ќе пее на „Евросонг“.

„Мадона начелно ја прифати понудата за настап на „Евросонг“, но сè уште не е договорено колкав ќе биде нејзиниот хонорар“, пишува порталот Ynet.

Израелците, според пишувањето на странските медиуми, подготвуваат вистински спектакл и контактираат со познати музички имиња како Елтон Џон и „Колдплеј“. Организаторите на „Евросонг“ се уште не ги откриваат изненадувањата до самиот почеток на шоуто.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*