Џеј Ло искрено и лично за кариерата и љубовта

Џенифер Лопез е во најдобра форма на 49 години и не може да дочека да им покаже на сите хејтери колку е успешна и сигурен во себе.

Актерката се појави во новата ера на “Харперс базар” во костими за капење додека ги коментираше тешкотиите во нејзината кариера и нејзината врска со Алекс Родригез.

“Горда сум што преживеав толку време во овој бизнис. Убеден сум во себе. Но, сè уште ми е тешко кога луѓето велат дека не сте доволно добри или прашуваат: “Зошто е успешна?” Често го слушате тоа кога сте успешна жена, но не и ако сте успешен маж.

Вистината со жените е дека 12 други жени можат да ви кажат дека сте неверојатни, а само еден човек се обидува да ве урне и ќе ги запамтите само лошите зборови “, изјави Лопез пред медиумите.

Што се однесува до нејзината репутација за дива, актерката коментираше:

“Ти се обидуваш да си го дадеш најдоброто од себе и, конечно, луѓето се обидуваат да те оцрнат со тоа што ќе те направат лоша, ти си дива. Со кого разговараат? “

Иако зад неа има неколку успешни албуми, Џенифер се уште се соочува со критичари тврдејќи дека не може да пее.

“На почетокот на мојата кариера, луѓето се обидуваа да ме сотрат. Играте добро, но не можете да пеeте добро во исто време. Бев многу сигурнa, бидејќи решив да пробам различни работи “, објасни таа.

И сето тоа ја чинeло многу напор …

“Понекогаш се чувствувам многу уморна. Јас навистина вежбам често. Но, никогаш не помислив да се откажам, само мислам дека ми треба пауза во овие моменти.

И за оние кои се надеваат дека ќе ја видат верена со нејзиниот полу-колега Алекс Родригез – таа носи разочарување.

“За мене патувањето на личноста е исполнето со многу подеми и падови. Но, тие не ме загрижуваат, тие беа лекција за мене да се разберам. Додека не научиш да се сакаш себеси, не можеш вистински и чесно да сакаш некој друг. Откако ќе го направите тоа, веќе може да имате врска која е заснована на љубов и почит. Имам таква еволуција и мислам дека сега сум на подобро место “, објасни ѕвездата.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*