Кеба и свиреше и пееше на снаата Северина

Пејачката Северина Којиќ, на нејзиниот профил na Instagram, сподели видео од нејзиниот свекор, Драгана Којиќ Кеба, кој  ја свиреше песната “Јас само пеам”.

“Ја напишав и ја пеев оваа песна во 1999 година. 20 години подоцна, мојот свекор, најдобар на светот ” и дополни со емотикон 46-годишна пејачка.

Инаку, не е првпат Северина да го фали односот со таткото на нејзиниот сопруг Игор.

Додека Кеба седеше со гитарата, Северина го праша дали знае дали некои од нејзините песни да отсвири.

“Снајко, ги знам сите твои песни. И најдоброто знам да ги уништам “, изјави тој, но пејачката не се откажа додека тој не запеа.

Многу обожаватели реагираа воодушевено, а им доделија комплименти дека се прекрасно семејство.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*