Универзал бенд најавуваат голем број новитети

Успешна турнеја во Швајцарија остварија момците од Универзал бенд. Тие за следниот период најавуваат авторски песни, видео записи, како и нови кавери.

Универзал бенд периодов имаат бројни настапи низ Швајцарија. После успешната турнеја тие најавуваат нови авторски песни за кои што планираат да снимат видео записи. Како што велат од бендот, видеата ќе бидат во соработка со ИН Продукција.

Во меѓувреме Универзалци подготвуваат кавери на познати хитови, а јавноста и нивните фанови во најскоро време ќе имаат можност да ги слушнат истите на социјалните мрежи.

Тие се презадоволни од нивните досегашни ангажмани, а за во иднина очекуваат нивните настапи да се зголемат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*