November 2018

Македонија

(ВИДЕО) Погледнете го новиот спот од Борче Наумовски-Министерот

Дали го погледнавте и дали ви се допадна најновиот спот од Борче Наумовски-Министерот за песната “Ленче Комшивче”?! Борче Наумовски-Министерот го промовираше најновиот спот за песната “Ленче…

Македонија

Ќе ве наежи : Симона Поповска ја препеа “Паметна и луда” од Шерифовиќ

Поп-пејачката Симона Поповска ја препеа хит-песната на Марија Шерифовиќ, „Паметна и луда“. Ова не е прв кавер на Симона, која досега има направено преработки на…