November 26, 2018

Македонија

Андреј Илиоски освои прво место на Меѓународниот натпревар “SaxClar”

Младиот виртуоз на дувачки инструменти, Андреј Илиоски го освои првото место на Меѓународниот натпревар “SaxClar” кој се одржа викендов во Скопје. Андреј убавата вест ја соопшти…

Свет

20 полицајци со автомати ја чуваат Кајли Миног на концерт во Келн

Германски државјанин преку социјалните мрежи неколкупати и се заканувал на австралиската пејачка Кајли Миног дека ќе ја убие. Според весникот „Билд“, Германецот со психички пореметувања…

Ексклузивно

Тајзи објасни што точно се случи на скопскиот аеродром

Еден од најпознатите македонски пејачи, Драган Величковски-Тајзи, минатата недела доживеа вистина драма на скопскиот аеродром. Тој деновиве на социјалните мрежи откри дека поднел тужба и во детали…