Цеца ќе го одврзе ќесето – за свадбата на синот ќе плати 100.000 евра

Цеца Ражнатовиќ ги почна подготовките за свадба на својот син Вељко Ражнатовиќ и неговата свршеница Бојана Родиќ, која би требало да биде во јуни наредната година.

Најголемата балканска ѕвезда не жали пари, па за веселбата, како што велат добро упатените, ќе потроши околу 100.000 евра. Цеца на синот му предложила веселбата да биде организирана во хотелот каде се славело неговото и полнолетството на Анастасија, со што тој се сложил. Тоа го сакаат и родителите на Бојана, кои се вклучени во подготовките.

-Кога Цеца слави, тоа мора да биде гала. Не е важно дали во прашање е семејна слава, роденден или некое друго славење, се мора да биде беспрекорно. Затоа на време почнала со поготовките. Парите не и се важни, туку се да биде во ред, рекол извор близок на пејачката, кој додал дека на свадбата ќе има околу 400 гости.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*