Каква комбинација: Лејди Гага и Серена Вилијамс – дознајте што ќе прават заедно

Американската поп пејачка Лејди Гага и тенисерката Серена Вилијамс во мај идната година, заедно со

модната уредничка на американското издание на „Воуг”, Ана Винтур, ќе бидат домаќинки и водителки на Мет Гала вечерта, еден од најпопуларните настани на годината во Њујорк.

Институтот за костими, што е дел од Метрополитен музејот за уметност, традиционално, е организатор на модната свеченост.

За славните, како и вообичаено, ќе има „кодекс на облекување“ за да се покажат на црвениот тепих.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*