Емина поминала ноќ во хотелска соба со новото момче

По разводот, Емина Јаховиќ заплови во нова љубовна врска со турскиот милионер Садетин Саран, а турските медиуми пренесуваат дека пејачката и новото момче поминале ноќ заедно во хотел.

Водителки на позната турска емисијата објавија вест дека Емина и Садетин поминале ноќ во хотел, па некои од гостите се пожалиле на преголема врева.

Кога Јаховиќ ги слушнала овие информации се огласи и истакна дека се е лага.

„Само што слушнав лаги за себе и многу сум тажна. Никогаш нема да премолчам навреди кои две жени, водителки на национална телевизија ги кажаа за мене. Како една жена може да направи таков вербален напад врз друга жена? Ќе ги искористам сите права како жена која е посветена на своите деца. Мојот адвокат ќе започне правен процес кој се однесува на овие програми и коментари. Не си играјте со гордоста на една мајка заради рејтинг, сакам да се разбудите во љубов“, напиша Емина на својот Инстаграм.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*