Џенифер Лопез е прекрасна, но погледнете како изгледа нејзината сестра

Џенифер Лопез е една од најуспешните музички ѕвезди, а малку има кои знаат како изгледа нејзината две години помлада сестра Линда Лопез. Џенифер и Лина си личат многу, а пејачката никогаш не криела колку е горда на својата сестра.

Линда има 47 години, но за разлика од нејзината сестра, таа се определила за медиуми и телевизиско новинарство. Имала неколку забавни емисии, а веќе подолго време на каналот АБЦ води вести и плус тоа таа е и успешна продуцентка.

Мајка е на десетгодишната Луси, ќерка која ја доби во 2008 година со тогашниот дечко, менаџерот Адам Голфридом, а Џеј Ло во повеќе наврати истакнуваше дека е горда на својата сестра, бидејќи одлично се снаоѓа и во мајчинството и со обврските.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*