Тијана ја препеа „Километри” на Лозано на српски јазик

По пауза од нецели две години Тијана Дапчевиќ, ја претстави својата нова песна, за која деновиве се снима и екранизација, односно видео запис.

Станува збор за српска верзија на велигденскиот мега хит на Влатко Лозаноски “Километри”.

Според фотографиите споделени на инстаграм профилот на Тијана, по се изгледа мултиталентираната пејачка, актерка и водителка едвај би ја препознале.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*