Кајли Миног со најновиот партнер се чувствува посреќна од кога било

Кајли Миног често е поврзувана како несреќна во љубовта, но принцезата на попот неодамна проговори за својот нов маж, велејќи дека не може да се спореди оваа врска со никој од претходните романси.

 

50-годишната пејачка е маѓепсана од “најубавото” си ново момче – креативниот директор на живот списание “Џи Кју” ( “GQ”), 43-годишниот Пол Соломонс, пишува Контактмјузик.

Зборувајќи за “своето сонце”, пејачката на хитот “Spinning Around”, рече: “Нема место за споредба. Тој е прекрасен. Не патува со мене, бидејќи има работа и обврски повеќе отколку што би сакала”.

Кајли ја објави јавно новата врска преку април и парот изгледаше блескаво на наградите на “Џи Кју” овој месец. “Не зборувам многу за оваа земја од својот живот”, рече Кајли “Но вие можете да видите дека сум посреќна од кога и тоа се должи во голем дел на него “.

Новата врска на Кајли доаѓа 18 месеци по срцепарателна разделба на пејачката со нејзиниот поранешен вереник Џошуа САС, на 30 години.

Поранешната двојка беше заедно во текот на две години од 2015 г., Но во февруари минатата година се чу дека Кајли ја прекинала врската вие  со британскиот актер поради сомневање за мамење. Поп-ѕвездата,  го исфрлила од својот дом во западен Лондон, откако “се зближил” со шпанската актерка Марта Миланс, иако Кајли да немала докази за тоа.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*